לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  ביקורת מבנים

  בדיקת מבנים

  בדיקת יד שניה – אזהרה: אי בדיקה של ביתך עלול לעלות לך ביוקר.

  לעיתים קרובות, אנשים חושבים שכאשר הם קונים בית חדש או קיים חדש יחסית לאחר שיפוץ לא אמורות להיות בעיות עם המבנה. למרבה הצער, חיסכון בבדיקה של הבית עלול לעלות הרבה יותר ממחיר הבדיקה עצמה. לממצאים של הבדיקה יכולים להיות השפעה מכרעת על עסקת הנדל"ן שלכם.

  כאשר רוכשים בית (מבנה חדש או קיים), הבית תמיד צריך להיבדק ע"י מהנדס מבנה,כפי שעושים בדיקה לרכב .מתווכים לעיתים "ימליצו" על מהנדסים עבורכם, אך בדרך כלל עדיף ליצור קשר עם משרדים בעלי שם ולבחור מהנדס בעצמכם .

  כאשר הבדיקה תושלם, תהיה לכם תמונה מלאה על מצב הבית והאפשרות להצביע על אזורים בעייתיים או על אזורים שאינם בנויים עפ"י התקן.

  בדרך כלל עדיף לבצע את הבדיקה לפני סגירת העסקה זאת ממספר סיבות:

  1. מאחר וממצאי הבדיקה יכולים להצביע על תיקונים שצריך להשלים לפני המעבר לבית.
  2. להעריך את גובה השיפוץ.
  3. לצורך תמחור עם בעל הנכס.
  4. אזכור ותיעוד של מצב קיים.

  אם אין באפשרותכם להשיג מהנדס שיכול להגיע לבית לפני ביצוע העסקה, כדאי לוודא שיופיע בחוזה סעיף על ביצוע בדיקה כזו. בנוסף, אתם יכולים לעבוד עם מוכר הנכס או להתמקח איתו על תיקונים, או להתמקח מחדש על ההצעה עם המתווך בהתבסס על הממצאים שיתגלו בבדיקה

  מהנדס טוב, לא יזדרז לסיים את הבדיקה אלא ייקח את הזמן. למרות שאין צורך להיות נוכח בזמן הבדיקה, כדאי להופיע בסוף כתיבת דו"ח הבדיקה לצורך שיחה בע"פ עם המהנדס על עיקרי הממצאים.המהנדס ישלח לכם דו"ח כתוב ומפורט לאחר שהבדיקה תושלם. הדו"ח יכלול את המרכיבים ההנדסיים בנכס, קירות ,צנרת, גג, דלתות חלונות ,מסגרות וכו'. בדו"ח יודגשו האזורים בעייתיים, דגשים אלו ייתנו לכם אינדיקציה ברורה אם אתם מקבלים תמורה נאותה עבור מה שאתם משלמים.

  איך מתבצעת ביקורת מבנים?

  ביקורת מבנים היא בדיקה הנדסית הבודקת ליקויי בנייה ופגמים נוספים במבנים חדשים וגם ישנים. גם בדירה חדשה ייתכנו ליקויי בנייה מסיבות שונות כמו רשלנות, חומרים בלתי מתאימים, טעויות שנעשו בשגגה ועוד. רק בדיקה יסודית על ידי מהנדס מומחה ובאמצעות כלי עבודה מתאימים תגלה את ליקויי הבנייה שאינם מתגלים בעין בלתי מקצועית. חברתנו בוני העמים – הנדסה ניהול ויזמות, מוסמכת לביצוע בדיקת ביקורת מבנים. צוות החברה יבצע את הבדיקה שלש אחרי שלב, במקצועיות, במיומנות ובדייקנות.

  ביקורת מבנים – בדיקה בת שלושה שלבים חשובים:

  • בשלב הראשון יעבור המהנדס על המפרט הטכני אשר צורף לחוזה רכישת הדירה ויבדוק את התאמתו למבנה שנבנה. המהנדס המקצועי יבדוק את איכות חומרי הגלם, את רמת הגימור, את כמות החומרים, הוא יבדוק האם קיימות חריגות בנייה והאם המבנה הבנוי הולם את תקנות הבטיחות כפי שדורשת הג"א.
  • השלב השני של ביצוע ביקורת מבנים הוא השלב של איתור ליקויי בנייה. בשלב זה יבדוק המהנדס, באמצעות ציוד מתאים את כל ליקויי הבנייה מכל הסוגים. הוא יאתר ליקויי בנייה בשלד המבנה וביציבותו, הוא יבדוק את תשתיות המבנה, חשמל, אינסטלציה, בידוד, צנרת המים ונזילות, בעיות איטום ועוד. יאתר ליקויי בנייה העלולים לגרום לבעיות בטיחות כמו מדרגות רעועות סורגים נמוכים וכו' ולא יוותר גם על בדיקה יסודית של ליקויים אסתטיים העלולים לפגוע באיכות החיים של הדיירים כמו רטיבות, ריצוף בלתי אחיד, טיח נושר ועוד.
  • לאחר שאיתר המהנדס את ליקויי הבנייה הוא יכתוב חוות דעת מפורטת. בחוות הדעת הוא יצביע על הליקויים, יאמוד את עלות התיקון לפי המקובל בשוק ויציע דרכים לתיקון הליקויים. חוות הדעת הניתנת בסוף התהליך תעזור לקוני דירה חדשה לדרוש מהקבלן את תיקון הליקויים. במידה ויסרב הקבלן לבצע את התיקונים, יוכל רוכש הדירה לפנות אל כל ערכאה משפטית ולבקש סעד וסיוע. חוות הדעת המקצועית של חברת "בוני העמים, הנדסה ניהול ויזמות" קבילה בכל ערכאה משפטית ומסייעת להוכחת הטענות.

  ביקורת מבנים: מתי ובאילו מבנים כדאי לבצע את הבדיקה?

  • כאשר קונים דירה חדשה מומלץ לבצע בדיקת ביקורת מבנים מיד לאחר קבלת המפתח לדירה, עוד בטרם נכנסתם לגור בה. אם לא ביצעתם את הבדיקה בתקופה זו אתם יכולים לבצע אותה גם בתקופת האחריות של הקבלן. חוק המכר מחייב את הקבלן לתת אחריות ארוכת טווח על הדירה החדשה. לכל מרכיב בדירה נקבעה תקופת אחריות שונה. גם כאשר מתגלים ליקויי בנייה בעת תקופת האחריות חייב הקבלן לתקן אותם.
  • רצוי לבצע ביקרות מבנים לנכסים ישנים לפני קניית הנכס. רק בדיקה מקצועית תיתן אינדיקציה ריאלית על מצבו של המבנה העומד למכירה. ביקורת מבנים תיתן לכם אומדן על אורך החיים האפקטיבי של הבניין העומד למכירה ותסייע לכם להעריך את שווי המבנה לאור תוצאות הבדיקה. חשוב לדעת כי למוכר נכס ישן אין אחריות על הנכס לאחר המכירה. רוכש הדירה יצטרך לתקן ולשאת בעלויות התיקון על כל ליקויי בנייה שיתגלה בנכס לאחר הקנייה.
  • ביקורת מבנים לאחר שיפוצים תבדוק האם קבלן השיפוצים ביצע את השיפוצים לפי תקני הבנייה המחייבים. יש לדעת כי לא כל קבלן שיפוצים בקי בתקני הבנייה, ולעתים פגיעה בתשתיות, אפילו בשגגה, בזמן השיפוץ עלולה לגרום לנזקים רבים ולעוגמת נפש גדולה.
  • ביקורת מבנים לאחר סיום חוזה שכירות תוודא כי הדייר ששכר את הדירה לא גרם לדירה נזקים כבדים. אם יתגלו נזקים, יוכל בעל הבית להישען על חוות הדעת המקצועית ולדרוש פיצוי כספי מהשוכרים.
  • ביקורת מבנים בבתים משותפים צריכה להיערך אחת למספר שנים. בדיקה מקצועית תבדוק את כל המערכות המשותפות לכל הדיירים כמו מערכות כיבוי האש, מערכת החשמל ועוד. בדיקה שגרתית של ביקורת מבנים בבניינים משותפים עשויה להציל חיים.
  • ביקורת מבנים במבנים ציבוריים היא חייבת להתבצע אחת למספר שנים. במבנים ציבוריים עוברים כל יום עשרות, ואולי אף יותר, אנשים ועל בעל הנכס מוטלת החובה לדאוג לבטיחותם. גם חברות הביטוח המבטחות מבנים ציבוריים דורשות בדיקת ביקורת מבנים כחלק מתנאי הפוליסה.

  מאמרים נוספים

  ליווי משפטי
  ליווי משפטי שירותי חברת בוני העמים כוללים ייעוץ וליווי משפטי ללקוח, הניתנים על ידי פירמות עורכי דין המובילים בתחום. הליווי המשפטי הניתן במסגרת שירותי החברה כולל ייעוץ ראשוני למזמין ללא עלות, בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ועל פי הדין.
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט
  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support