לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  חיזוק מבנים ישנים

  חיזוק מבנים קיימים

  חיזוק מבנים הוא הליך בו מתבצעות עבודת תכנון ושיפוץ תשתיות הבניין ומטרתן לחזק את המבנה הקיים בכמה רבדים ולהבטיח את יציבתו. במדינת ישראל קיימות דירות רבות שאינן ערוכות בפני רעידות אדמה. החשש מסדרת מפגעים עצומה שחלילה עלולה להתרחש בכל רגע הובילה את מדינת ישראל להוציא תקן מיוחד המאפשר שיפוץ הבניין שעובד לטובת כולם – תקן זה נקרא בפי כל תמ"א 38 ומטרתו העיקרית היא לחזק בניינים ישנים כאלה. חברת בוני העמים היא חברה מובילה שירותי חיזוק ושיפוץ ברמה גבוהה.

  מה כולל שירות חיזוק מבנים?

  במסגרת חיזוק מבנים על פי תקן תמ"א 38 גם הקבלנים וגם הדיירים יוצאים מורווחים. במסגרת העסקה הנחתמת בין הצדדים, הדיירים זוכים לחיזוק ושיפוץ יסודיים בחינם, ובתמורה זוכה הקבלן המבצע בזכות לבנות על גג הבניין קומה נוספת. תועלת הדדית זו נעשתה על מנת לתמרץ הן קבלנים והן דיירים למהר ולהחיל את הפרויקטים על מנת לחזק את הבניינים מוקדם ככל האפשר. היתרונות של תמ"א 38 הם בין היתר:

  • חיזוק – הסיבה העיקרית בגללה התקן הומצא, הוא בכדי לבצע חיזוק יסודי מונע אסון. קיימות 2 וריאציות: בהליך תמ"א 38/3 מבצעים שיפוץ מקיף מבפנים ומבחוץ בחזית מבלי להרוס. בהליך תמ"א 38/2 הורסים את המבנה לגמרי ובונים אותו מחדש.
  • עיצוב – גם דיירים שאינם חוששים מרעידות אדמה ישמחו להתחיל שיפוץ בבניינם, ולו רק בגלל התועלת החזותית שלו. בניין שעבר חיזוק עובר שינוי קוסמטי שמיטיב לאיכות הדיור של הדיירים.
  • שיפור באיכות חיים – בכך שהקבלן מקבל את הזכות לבנות קומה נוספת בנוסף לשיפוץ הכללי, עולה הערך הכספי והתדמיתי של הבניין.
  • חבר מביא חבר – כאשר בניין אחד עובר תהליך חיזוק במסגרת תמ"א 38, זה מפתה שכונות סמוכות גם כן לעשות זאת אצלן, וכך מתחוללת תגובת שרשרת חיובית.

  חיזוק מבנים תמ"א 38

  נצלו את האפשרות של חיזוק המבנים ותהנו גם אתם מכל היתרונות שיש לתקן תמ"א 38 להציע. פנו עוד היום לחברת בוני העמים, חברה העוסקת בתחום זה ומוציאה לפועל פרויקטים של שיפוץ וחיזוק רבים ברחבי הארץ.

  חיזוק מבנים לרעידות אדמה

  דיירי בניינים רבים חושבים על חיזוק מבנים לרעידות אדמה. אין לדעת מתי יתרחש האסון הבא. רעידת אדמה יכולה לבוא במפתיע בלי שום סימן מוקדם, ובניינים שלפני כן נחשבו לחזקים ומוגנים עלולים יום אחד להתמוטט כמו מגדל קלפים. בישראל קיימות מאות אלפי דירות שאינן עומדות לפי התקנים הבטיחותיים מפני רעידות אדמה. דבר זה הוביל את הממשלה לאשר תוכניות לשיקום ושיפוץ בניינים, הנקראות תמ"א 38. חברת בוני העמים, שהיא חברת בניה ויזמות הנדסית, מבצעת שיפוצים כאלו.

  חיזוק מבנים לרעידות אדמה – מה התועלת בזה

  תמ"א 38 מעודדת הן את הקבלנים והן את הדיירים לרצות בהגשמתה. במסגרת התוכנית, דיירי הבניין זוכים בשיפוץ ובניה חדשה מבלי לשלם אגורה, והקבלן עצמו זוכה ברשות לבנות על ראש הבניין, כלומר בניית או קומה או דירה נוספת באותו הבניין. הנאה הדדית זו נועדה לעודד יותר ויותר ישראלים להצטרף למיזם זה. מבין מגוון היתרונות שיש בתקן תמ"א 38 ניתן למנות גם:

  • חיזוק כללי של התשתיות – הדיירים זוכים לידיעה בראש שקט ובטוח כי דירתם תהיה מוגנת מפני נזקי רעידות אדמה על פי התקנים החדשניים. הבניין החדש הוא בעצם שדרוג של הבניין הישן שבוצעו בו עבודות חיזוק או בניין חדש לחלוטין שנבנה על הריסות הקודם.
  • עיצוב אדריכלי – בנוסף לתועלת הבסיסית שלשמה נועד הליך תמ"א 38 בעקבות השיפוץ, ייהנו הדיירים בחידוש יוקרתי של פני הדירה. בזכות תמ"א 38 הבניין עובר טיפול עיצובי חדשני שיעלה את המורל ואיכות החיים בקרב הדיירים.
  • עליה באיכות החיים – כאמור, הקבלן מקבל זכות הבנייה של דירה נוספת בראש הבניין שתהיה בבעלותו. דבר זה הינו תועלת עבור כולם, שכן דיירי הבניין בראש ובראשונה ייהנו מזה. בעקבות השיפוץ עצמו ובניית קומה נוספת השווי של הבניין יעלה ואיתו רמת החיים.

  חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

  מעוניינים להגן על עצמכם מפני רעידות אדמה? חברת בוני העמים היא החברה שתבטיח לכם שירותי תמ"א 38 יסודיים ומקצועיים, החל מפגישות התכנון ועד השלב הסופי של האכלוס. לחברה מוניטין רב ופרויקטים רבים בשלל תחומי ההנדסה העירונית.

  חיזוק מבנים ישנים

  חיזוק מבנים ישנים הוא דבר שנועד להציל בניינים וחיי אדם בשעת רעידות אדמה או נפילות טילים. במסגרת זו נערכות עבודות הריסה ושיפוץ מחדש של תשתיות בניינים וזאת על מנת לחזק ולחדש את הבניין הקיים או להקים אחר במקומו. במדינת ישראל יש בניינים רבים שנמצאו כי אינם מוגנים מפני אסונות טבע. קיים חשש תמידי מתרחיש אימים של נפגעים רבים, וזה הוביל את המדינה לחדש תקן במסגרתו ישופצו בניינים ישנים. חברת בוני העמים, חברה ליזמות בניה הנדסית, לוקחת חלק פעיל במיזמי שיפוץ אלו.

  חיזוק מבנים ישנים – תקן תמ"א 38

  כאמור, תקן זה שהובילה המדינה נקרא תמ"א 38. במסגרת זו, גם הקבלנים וגם דיירי הבניין זוכים בהטבות. דיירי הבניין זוכים לסדרת שיפוצים ללא תשלום נוסף, וקבלן הבניה זוכה באפשרות לבנות קומה נוספת על גבי הבניין המדובר. דבר זה של שני צדדים שנהנים מהעסקה תפקידו לגרום לכמה שיותר ישראלים לבצע גם אצלם שיפוץ תמ"א 38 בהקדם. במסגרת שיפוצים אלו, נהנים הדיירים במגוון יתרונות:

  • חיזוק הבניין – זו היא הסיבה בגללה הומצא התקן. זהו הליך שמטרתו למנוע אסון בכך שמחזקים את התשתיות המרכזיות של הבית, אם בצורה של שימור הבניין הקיים במסגרת תמ"א 38/3 או לחלופין על ידי הריסת המבנה הישן ובניית מבנה חדיש וחזק במקומו, לפי תמ"א 38/2.
  • תועלת עיצובית – חוץ מהתועלת הבטיחותית שיביא אתו השיפוץ, ייהנו הדיירים בדירה מעוצבת וחדישה, בין שהרסו את הבניין הישן ובנו חדש ובין שהשאירו את הישן אבל ביצעו בו מתיחת פנים אסטטית אדריכלית.
  • קומה נוספת – הקבלן מקבל את הזכות לבנות על גג הבניין קומה נוספת, וזה מוסיף לערך של האזור. כך הדיירים והשכונה עצמה זוכה לעליה ברמת היוקרתיות, דבר שימשוך דיירים איכותיים יותר לאזור.

  חיזוק מבנים עם בוני העמים – הכל בסל אחד

  רוצים גם אצלכם לקבל את כל היתרונות האלו ואחרים? רוצים שגם הבניין שלכם יזכה לשיפוץ ועיצוב בחינם? פנו היום לחברת בוני העמים. חברה זו מחזיקה בצוות מומחי בניה והנדסה שישמחו לתת לכם שירותי שיפוץ על פי תקן תמ"א 38.

  מאמרים נוספים

  ליווי משפטי
  ליווי משפטי שירותי חברת בוני העמים כוללים ייעוץ וליווי משפטי ללקוח, הניתנים על ידי פירמות עורכי דין המובילים בתחום. הליווי המשפטי הניתן במסגרת שירותי החברה כולל ייעוץ ראשוני למזמין ללא עלות, בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ועל פי הדין.
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט
  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support