לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  פיצוי על ליקויי בניה

  פיצוי על ליקויי בניה

  אומרים שידע הוא כוח, להלן מספר תשובות לשאלה מתי מגיע לדיירים פיצויי בגין ליקויי בניה. אין צורך לחכות ומומלץ לפנות לחברה שהתמחותה בדק בית המאגדת ידע רב תחומי בכל הנוגע לליקויי בניה – מהנדסים, שמאים, מומחי איטום, מומחי קרינה, יועצים אקוסטיים ועוד. להלן מספר תשובות שיכולות לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש אם מצאתם בדירתכם או בביתכם ליקויי בנייה.

  מהי אחריות המוכר לליקויי בניה?

  קניתם דירה והתגלו בה ליקויי בניה, על מי מוטלת האחריות על המוכר? על הקונה? כל התשובות נכונות, על הקונה ליידע את המוכר שיש ליקויי בניה (בסיוע של מומחי בדק בית) ואז להזמין קבלן על מנת לתקן ליקויים אלו. הדיירים הנוכחיים צריכים להתאזר בסבלנות ולתת לקבלן להשלים את התיקונים.

  כיצד פונים לתיקון ליקויי בניה?

  כאמור יש לפנות לקבלן שמומחיותו היא ליקויי בנייה, לרוב הדרך הנוחה ביותר היא דרך חברת בדק בית המאגדת מהנדסים, שמאים ומומחים רב תחומיים לאיטום, איתור סדקים,גילוי קרינה, בעיות אקוסטיות וכל הנדרש על מנת לעשות לדירתכם בדק בית מקיף. חשוב לדעת שכל פנייה כזו כדאי שתתבצע בכתב וחשוב לא להזניח את הפנייה, זאת אומרת שאם פניתם לקבלן לתיקון ליקויי בניה והוא לא הגיב, שלחו לו שוב פנייה בכתב, ושוב, בפרקי זמן שיתנו לו הזדמנות להגיב, וכך אם זכיתם לתגובה והקבלן יבצע את התיקונים בליקויי בנייה, דיינו אם לא יש לכם הוכחה בכתב שניסתם ופניתם אליו מספר פעמים אך ללא הועיל וזה משהו שיכול לשמש אתכם בבית משפט אם יתגלה הצורך לנקוט באמצעים אלו.

  ואם הקבלן מתעלם מליקויי הבנייה?

  ההגדרה של מתעלם היא בעייתית, ישנו פרק זמן סביר אותו נדרשם הדיירים לתת לקבלן או למשפץ על מנת לטפל בליקויי בניה עליהם הוא אחראי אבל אם הדיירים יצליחו להוכיח בבית משפט שעבר כבר פרק הזמן הסביר לתיקון הליקויים או לחילופין שהקבלן לא מוכן להודות בכלל שקיימים בבניין ליקויי בניה, ייתכן ושם תהיה לדיירים עילה לתביעת פיצויים. יותר מכך ישנם מקרים בהם הדיירים מצליחים להוכיח שמדובר בסחבת ארוכת שנים ושלא נעשה מאומה על מנת לתקן את הליקויים, במקרים אלו בית המשפט זכאי לסרב לבקשתו של הקבלן לבצע תיקונים של ליקויי בניה.

  האם ניתן לכלול בפיצויים עוגמת נפש?

  ראשית כאמור, כל מקרה לגופו, בית דין אחד יכריע שדי בתשלום עלויות תיקון ליקויי בניה ויש בתי משפט שיגזרו לטובת הדייקים התובעים פיצויים בגין עוגמת נפש, כיצד נמדדים פיצויים אלו ומה הקדר לליקויי בנייה. האמת שהקשר הוא פשוט ככל שחומרת הליקויים גדולה יותר כך הסבירות לקבלת פיצויים על עוגמת נפש גדולה כל ליקוי בניה שמצריכים התארגנות מיוחדת של דיירי הבית או מונעים מהם לנהל את חייהם באופן תקין יכולים לשמש עילה לבקשת פיצויים על עוגמת נפש שנגרמה מליקויי בניה.

  זקוקים לבדיקת ליקויי בניה לדירתכם? נשמח להציע לכם את שירותינו המקצועיים ולענות לכם על כל השאלות. חייגו עוד היום לייעוץ ראשוני ללא עלות 077-7299023

  מאמרים נוספים

  בחינות קונסטרקטיביות
  בונים בית חדש? מתכננים שיפוץ בנכס ישן? בתהליך של בניית בית או בשיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס מבנים, שעליו לא תוכלו לוותר בשום פנים ואופן, על פי חוק. מיקום ואופי אלמנטים קונסטרוקטיביים הקיימים במבנה מהווים פקטור מכריע...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט
  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support