לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  תנאי מקדים לרכישת דירה – בדק בית

  תנאי מקדים לרכישת דירה – בדק בית

  רכישת דירה מתבצעת לא יותר מפעם או פעמיים בחיים בממוצע על ידי אזרחי מדינת ישראל. בדיוק מסיבה זו, חשוב ללכת צעד אחר צעד בביצוע הרכישה, מהשלב בו הנכם מגיעים אל הבנק בכדי לבדוק את זכאותכם לקבלת משכנתא, אל הערכות השמאי, חיפוש הדירה המתאימה, ורכישתה. אחד השלבים החשובים בעת ביצוע חיפוש רכישת הדירה, הוא ביצוע בדק בית לדירה. לשם מה בדיוק נועד בדק בית מקדים לרכישת דירה? על כך ועוד, נרחיב בהמשך.

  בדק בית לאיתור תקלות סמויות

  הגעתם לדירה המוצאת חן בעיניכם. השכנים נחמדים, הסביבה איכותית ונעימה, החינוך באזור תואם את ציפיותיכם, ונראה שזו היא הדירה המתאימה למשפחה. ביקור קצר בדירה או שניים, ואינכם מבחינים בכל דופי בדירה, הקירות נראים שלמים ולא פגועים, ארונות המטבח מושקעים, ובכלל, המראה הכללי של הדירה עושה רושם חיובי, ושמור לפחות באופן יחסי. חשוב לזכור, עין בלתי מזוינת ולא מקצועית, לא יכולה לאבחן את התקלות הסמויות מהעין. ישנן תקלות, השאלה הנשאלת היא מה היא מידת החומרה של התקלות, ומה היא ירידת הערך של הנכס הנובעת מאותן תקלות. מסיבה זו, חשוב לערוך בדק בית לפני שסוגרים על רכישת הדירה.

  ביקורת של חברה מקצועית המחזיקה רישוי עסקים בתחום, אשר תבצע עבורכם את אותו בדק בית נועדה בכדי לגלות לכם את הפגמים אותם לא תוכלו לזהות בעצמכם. הפגמים אשר מתגלים במהלך בדיקת בדק בית שגרתית, כוללים תקלות כמו בעיות בצנרת הנובעים מצנרת רקובה ולא תקינה, כאשר סוג כזה של תקלות עשוי לעלות ביוקר, הן מבחינת עלויות התיקון, והן מבחינת משך הזמן ואי הנוחות הנגרמת כתוצאה מהתיקון, הכוללת הרמת מרצפות או פירוק קירות, באופן אשר לא מאפשר את המחייה בדירה, ועשוי לאלץ אתכם לשכור דירה בזמן התיקונים והשיפוצים הנדרשים לצורך תיקון התקלה.

  כמובן, ביצוע בדק בית עשוי לגלות תקלות נוספות, כמו בעיות במערכת החשמל או מערכות המיזוג וההסקה בבית, כל אלו הן תקלות המתגלות במהלך בדק בית שגרתי, ועשויות לגרום לירידת ערך של הדירה אותה אתם מתכננים לרכוש. לאחר ביצוע בדק בית לדירה, ומציאת הליקויים בדירה, תוכלו לשבת שוב לשאת ולתת עם המוכר, בכדי לקזז את עלויות התיקון הנדרשות ממחיר הדירה, או לחילופין, לדרוש ממנו לתקן את הליקויים שנמצאו טרם ביצוע מכירת הדירה. במקרה כזה, רצוי לערוך בדק בית בסיבוב שני, לאחר ביצוע התיקונים, בכדי לוודא כי אלו בוצעו כהלכה.

  דירה בראש שקט

  לסיכום, ביצוע בדק בית נועד בכדי לגלות ליקויים סמויים מהעין לפני רכישת דירה. גם אם הנכם סבורים כי הדירה במצב תקין, או אם אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, כדאי לבצע בדק בית ולו בכדי למנוע אי נעימויות עתידיות. לא מומלץ לחסוך את עלויותיה המינוריות של הבדיקה, שכן תוצאותיה עשויות להיות הרות גורל בעת מציאת ליקויים חמורים יותר או פחות בדירה, אשר עלולים לעלות כסף רב בתיקונם, ולגרום לאי נוחות רבה בעת ביצוע התיקון.

  מחפשים חברה לבדק בית מקצועי ויסודי? פנו לחברת בוני העמים – חברה בעל ניסיון רב בתחום ועם המון המלצות מלקוחות מרוצים.

  מאמרים נוספים

  בחינות קונסטרקטיביות
  בונים בית חדש? מתכננים שיפוץ בנכס ישן? בתהליך של בניית בית או בשיפוץ הנוגע בשלד המבנה, אתם חייבים מעורבות של מהנדס מבנים, שעליו לא תוכלו לוותר בשום פנים ואופן, על פי חוק. מיקום ואופי אלמנטים קונסטרוקטיביים הקיימים במבנה מהווים פקטור מכריע...
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט
  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support