לשיחת ייעוץ ראשונית השאירו את הפרטים ונחזור אליכם

  בדיקת רטיבות

  בדיקת רטיבות בדירה

  בדיקת רטיבות היא הליך שנכלל בתוך שירותי בדק בית או ליווי לפני שיפוץ כללי. רטיבות היא בעיה חמורה ביותר שיש לזהות ולמנוע אותה בהקדם האפשרי לפני שמצטברת בעיה גדולה עוד יותר. רטיבות יכולה לנבוע משלל סיבות ובכל מני מקומות בבית, גם כאלה שאינם צפויים שיקרו בהם. ישראלים רבים מתמודדים עם בעיה בדרכים שונות. יש כאלה שינסו לפתור בצורה עצמאית אך זו לא דרך מקצועית וחכמה. אחרים יעדיפו לפנות לאנשי מקצוע כמו חברות שיפוצים. חברת בוני העמים, חברה ליזמות והנדסת בניה, יכולה לבצע בדק בית מקיף, לאתר ליקויי רטיבות ולבצע עבודות תיקון ושיפוץ מקצועיים.

  בדיקת רטיבות – עד כמה זה יכול להיות קריטי?

  רטיבות יכולה להיות בכל מני אזורים בבית שבעלי הדירה לא תמיד מודעים אליהם. זה יכול להיות בקירות החיצוניים שספגו ממי הגשם שחדרו אליהם, וזה יכול להיות מתחת לריצוף ולבלטות. רטיבות יכולה לא רק להוות מפגע לבניין עצמו אלא אף לסכן את בריאות דיירי הבית או הבניין, בשל זיהום חיידקי ועובש מצטבר. על כן חשוב ביותר לאתר בעיות רטיבות ולטפל בהן מהיסוד בהקדם האפשרי. בדיקת רטיבות הינה חיונית ביותר, ויכולה למנוע את הדברים הבאים:

  • מניעת נזקי רקבון ועובש – עובש הינו מפגע שמתפשט במהירות ויכול לא רק להרוס את המבנה אלא אף לסכן את הבריאות בשל עיפוש וזיהום האוויר ולגרום לנזקי נשימה.
  • מניעה של התפוררות הטיח – רטיבות גורמת לקילופים והתפוררות מהקירות והתקרות. זה מכער את הבית מבפנים ומבחוץ, וזה עלול לסכן את הבאים ושבים אם יתנתקו חתיכות סיד מהתקרה.
  • הצלת רהיטים מנזקי רטיבות – רהיטים הסמוכים למוקד הרטיבות כמו דלתות, ארונות ושאר רהיטי עץ הצמודים לקירות יכולים להינזק באופן בלתי הפיך ולהתנפח כתוצאה מחשיפה לרטיבות.
  • מניעת קצרים ובעיות בחשמל – מדובר בנזק קריטי מסכן חיים. רטיבות בארון החשמל חייבת להימנע בכל מחיר.

  בדיקת רטיבות בבית

  חושבים שיש לכם בעיות של רטיבות ונזילה? מעוניינים לבצע בדיקה יסודית ומקיפה? חברת בוני העמים תוכל להעניק לכם שירות מקצועי שכולל בתוכו בדיקות לאיתור של רטיבות ומניעת נזקיה.

  בדיקת רטיבות בקירות

  עונת הגשמים החלה, וחושבים שיש לכם בעיות של נזילה, טפטופים או עובש? בדיקת רטיבות בקירות יכולה לאתר את המקור ולהביא סוף לבעיה מטרידה זו. בניינים ובתים רבים בכל הארץ אינם חסינים לגמרי מנזקי מזג האוויר בכלל וגשמים בפרט, ואנשי שיפוץ נקראים לטפל בבעיות שכאלו מדי שנה בעונה הגשומה. חברת בוני העמים, שהינה חברה המעניקה סל שירותים נרחבים בכל הקשור לתחום הבניה והשיפוצים, יכולה לאתר נזקי רטיבות בקירות ולבצע עבודות תיקון יסודיות שישמרו על חסינות הקירות שלכם לאורך זמן.

  בדיקת רטיבות בקירות: אילו נזקים ניתן למנוע באמצעותה?

  רטיבות בקירות היא בעיה רצינית שאדם חובבן לא יכול להתמודד מולה ולסלק את המפגע מהיסוד. לא מעט אנשים חושבים בטעות שהם יכולים לפתור את הבעיה באמצעות ניקיון שטחי, ייבוש וצביעה בלבד של הקיר. אך הניסיון מראה שחוסר טיפול מקצועי ויסודי בבעיית רטיבות יכול להוביל להמשך התפשטות הנזק מתחת לפני השטח ולגרימת נזקים בלתי הפיכים למבנה הבית. רק חברה מקצועית ומוסמכת כמו חברת בוני העמים תוכל להעניק לכם שירות וטיפול בנזקי רטיבות בקירות. בין היתר, ביצוע של בדיקה זו תוכל להציל אתכם מהדברים הבאים:

  • נזק יסודי לקירות – רטיבות מטבעה הורסת אבן. הצטברות של נוזלים עומדים בקירות ממוססת את האבן ומחלישה את המבנה כולו. דבר זה יכול להביא בסופו של דבר לסכנת התמוטטות קירות.
  • נזק מבחינת היופי והמראה – גם נזקי רטיבות קטנים יכולים להסב נזק רב מבחינה חזותית. רטיבות גורמת להרס של צבע וסיד של קירות הבית ומצריכה עבודת צביעה נוספת, מה שמוסיף הרבה כסף מיותר על הוצאות.
  • נזקי חשמל – נקודות חשמל חשופות כגון שקעים ומתגים יכולים להיות חשופים לרטיבות, וקיימת פה סכנת חיים מיידית. בעיה זו מצריכה התערבות מידית ללא עיכוב.

  לבחור בטובים ביותר לבדיקת רטיבות בקירות

  אל תחכו לרגע האחרון. טיפול מוקדם ברטיבות יכול לחסוך לכם המון כאבי ראש והרבה כסף. פנו אל חברת בוני העמים ובקשו מהם לבצע בדיקה לאיתור רטיבות בביתכם. החברה כבר תשלח אליכם מומחים שיעלו על הבעיה ביעילות.

  בדיקת רטיבות ברצפה

  בדיקת רטיבות ברצפה הינה בדיקה לאיתור הצטברות של לחות או נוזלים מתחת לאריחי הבית. גם כאשר מטפלים בנזילה, נותרת רטיבות שכלואה מתחת לרצפה. רמת לחות גבוהה עלולה לגרום נזקים הבאים לידי ביטוי בצורה של כתמי עובש, בלטות רופפות, ריחות עובש המסוכנים לנשימה, והרס של רגלי רהיטים. חברת בוני העמים הינה חברה המובילה בכל נושאי בדיקות בית ואיתור מפגעים בטיחותיים, ובמסגרת עבודתם הם יכולים לעלות על בעיות של רטיבות ברצפה ולטפל בשורש בעיה במקצועיות וביסודיות.

  איך מתבצעת בדיקת רטיבות ברצפה?

  את הרטיבות הקיימת מתחת לפני הקרקע ניתן לבצע באמצעות תהליך שנקרא "ייבוש תת רצפתי". היתרון בטכניקה זו הוא בכך שהיא מונעת פרוצדורה יסודית של שבירת אריחים ועבודות שיפוץ יקרות ומפרכות, וזאת על ידי טיפול ממוקד בשורש הבעיה. בעזרת מכונות וואקום מיוחדות מרכזים את הלחות והנוזלים ומוציאים אותם החוצה. תהליך של בדיקת רטיבות ברצפה מחולק לפי השלבים הבאים:

  • בדיקה ראשונית לכימות אחוזי הלחות: באמצעות מכשיר מיוחד ניתן לתת אומדן מדויק שעוזר לאתר את כל האזורים הנגועים וכן לתת תמונת מצב של רמת הלחות בקרקע. לוקחים דוגמית מהמצה שנלקח מהקרקע שמתחת לריצוף ובודקים את אחוז הלחות בתוכה.
  • בניית תוכנית שיקום בהתאם למיקום הרטיבות: לאחר הוצאת הדוגמית חול שמתחת לריצוף וקבלת אחוז הרטיבות, נבנית תוכנית טיפול ושיקום הנזק בהתאם לאזור הנגוע. קיימות מכונות ייבוש שונות בהתאם לסוג הנכס. ישנן מכונות שקטות יותר אך עם יעילות ברמה סבירה המתאימות לבתי מגורים או דירות עם שכנים, ויש מכונות רועשות יותר ויעילות הרבה יותר המתאימות למקומות גדולים וסואנים כמו מפעלים.
  • ביקורת נוספת לגילוי תוצאות: לאחר עבודות השאיבה והייבוש בודקים פעם נוספת את המצב של הקרקע ורואים אם אחוז הלחות ירד.

  בדיקת רטיבות מתחת לריצוף

  בעיות של רטיבות ברצפה נפוצות מאוד בייחוד בעונות גשמים סוערות ובמקומות רדודים. מרתפים ובתים הבנויים מתחת לפני השטח הם הראשונים להיפגע. אם גם אתם מעוניינים בשירות איתור וטיפול ברטיבות ברצפה, פנו אל חברת בוני העמים ותהנו גם אתם משירות אמין, יעיל ומקצועי.

  מאמרים נוספים

  ליווי משפטי
  ליווי משפטי שירותי חברת בוני העמים כוללים ייעוץ וליווי משפטי ללקוח, הניתנים על ידי פירמות עורכי דין המובילים בתחום. הליווי המשפטי הניתן במסגרת שירותי החברה כולל ייעוץ ראשוני למזמין ללא עלות, בחינת זכויות הדייר על פי הסכם המכר ועל פי הדין.
  להמשך קריאה
  חברת שיווק באינטרנט
  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support